IBU-cup - Annecy-Le Grand Bornand - 20 km herrer

1 24   JOLLER Ivan SUI 0+0+0+0 0 49:13.6 0.0
2 27   PRYMA Roman UKR 1+0+0+0 1 49:49.0 +35.4
3 20   DUTTO Pietro ITA 0+1+1+0 2 49:58.8 +45.2
4 25   GRAF Florian GER 1+0+1+1 3 50:22.3 +1:08.7
5 19   BÖCKLI Claudio SUI 0+1+0+1 2 50:40.9 +1:27.3
6 3   KIEL Robin GER 0+0+1+1 2 51:07.1 +1:53.5
7 15   EHRHART Ludwig FRA 0+0+0+1 1 51:49.0 +2:35.4
8 7   BORGEOT Remi FRA 2+0+0+0 2 51:51.3 +2:37.7
9 4   LAPSHIN Timofey RUS 0+2+0+1 3 52:02.1 +2:48.5
10 48   KOLODIYCHUK Oleg RUS 1+1+1+0 3 52:08.2 +2:54.6
11 79   THYM Benjamin GER 1+0+0+0 1 52:32.4 +3:18.8
12 80   NUSS Alexander AUT 1+0+0+0 1 52:35.2 +3:21.6
13 58   HOFFMANN Peter GER 0+1+0+0 1 52:36.5 +3:22.9
14 11   LIADOV Yuryi BLR 1+1+1+0 3 52:57.1 +3:43.5
15 14   ENG Martin NOR 1+2+1+0 4 53:03.0 +3:49.4
16 49   KOKKIN Dag Erik NOR 0+1+0+1 2 53:21.4 +4:07.8
17 70   GALASSI Michael ITA 1+2+0+0 3 53:25.4 +4:11.8
18 12   TASCHLER Daniel ITA 0+1+1+1 3 53:33.3 +4:19.7
19 60   MESOTITSCH Martin AUT 1+1+0+1 3 53:35.4 +4:21.8
20 1   VASILYEV Victor RUS 0+1+1+1 3 53:37.3 +4:23.7
21 64   CLAUDE Florent FRA 0+1+1+2 4 53:37.7 +4:24.1
22 30   REITER Michael AUT 1+3+1+1 6 53:45.3 +4:31.7
23 22   ARMGREN Ted SWE 2+1+1+1 5 53:46.1 +4:32.5
24 59   GJERMUNDSHAUG Jan Olav NOR 0+1+1+1 3 53:50.0 +4:36.4
25 32   SMITH Tyson CAN 0+1+0+2 3 53:51.4 +4:37.8
26 57   SALVENMOSER Daniel AUT 1+0+1+1 3 53:59.0 +4:45.4
27 51   CUENOT Gaspard SUI 1+1+0+1 3 53:59.7 +4:46.1
28 23   SLOOF Joel NED 0+1+1+1 3 54:22.6 +5:09.0
29 13   PINTER Friedrich AUT 0+1+0+4 5 54:27.2 +5:13.6
30 40   JEAN Frederic FRA 0+1+1+1 3 54:28.1 +5:14.5
31 82   YUNAK Anton UKR 0+0+0+2 2 54:39.7 +5:26.1
32 39   GUIGONNET Yann FRA 0+2+1+2 5 54:52.1 +5:38.5
33 34   GROSSEGGER Sven AUT 1+3+1+0 5 54:53.2 +5:39.6
34 88   BORMOLINI Luca ITA 0+2+1+0 3 54:54.6 +5:41.0
35 17   COTE Patrick CAN 1+0+0+3 4 54:54.9 +5:41.3
36 26   NILSSON Mattias SWE 3+0+1+1 5 55:03.4 +5:49.8
37 21   ROCHE Tanguy FRA 0+2+0+4 6 55:06.7 +5:53.1
38 46   HAUSER Michael AUT 2+1+1+2 6 55:36.6 +6:23.0
39 86   ARNAULT Clement FRA 1+1+1+2 5 55:40.3 +6:26.7
40 55   BOCHARNIKOV Sergey RUS 1+2+0+3 6 55:44.7 +6:31.1
41 47   DOLL Benedikt GER 0+3+0+3 6 56:01.3 +6:47.7
42 83   DOLDER Mario SUI 1+1+1+1 4 56:02.2 +6:48.6
43 38   KILCHYTSKYY Vitaliy UKR 2+1+1+2 6 56:07.0 +6:53.4
44 52   MÜLLER Manuel GER 1+1+0+2 4 56:10.3 +6:56.7
45 65   PETROV Evgeny RUS 0+0+2+1 3 56:11.5 +6:57.9
46 33   COOL Herbert NED 0+1+0+2 3 56:36.5 +7:22.9
47 10   ZLATEV Ivan BUL 0+1+2+3 6 56:43.0 +7:29.4
48 41   GERDZHIKOV Dimitar BUL 2+0+1+1 4 56:44.5 +7:30.9
49 77   PACAS Joel CAN 1+1+0+2 4 56:54.2 +7:40.6
50 28   LANGER Thorsten BEL 0+2+0+1 3 57:13.0 +7:59.4
51 74   GUIGONNAT Antonin FRA 2+2+0+2 6 57:13.6 +8:00.0
52 9   QUINTANA ARIAS Pedro ESP 1+1+0+0 2 57:16.7 +8:03.1
53 42   GAILLARD Valentin FRA 3+1+1+2 7 57:17.6 +8:04.0
54 56   ZINI Rudy ITA 2+1+2+1 6 57:32.6 +8:19.0
55 2   VONCINA Vid SLO 2+2+2+2 8 57:36.9 +8:23.3
56 63   FORSBERG Henrik Jun. SWE 1+2+0+2 5 58:00.2 +8:46.6
57 18   KANE Kevin GBR 2+2+0+1 5 58:18.4 +9:04.8
58 37   DAROZHKA Aliaksandr BLR 0+3+2+2 7 58:39.4 +9:25.8
59 44   POVIRK Anze SLO 1+2+1+2 6 58:45.5 +9:31.9
60 87   STEGMAYR Gabriel SWE 2+0+1+1 4 59:17.7 +10:04.1
61 76   MINGALEV Alexander BLR 0+1+1+3 5 59:22.5 +10:08.9
62 73   WIESTNER Serafin SUI 2+2+1+2 7 59:23.7 +10:10.1
63 75   BATIUK Oleksandr UKR 1+1+4+3 9 59:32.2 +10:18.6
64 66   SLOOF Lucien NED 2+1+1+1 5 59:38.4 +10:24.8
65 85   GUYON Arnaud FRA 3+1+1+2 7 59:49.3 +10:35.7
66 89   DYUZHEV Dmitriy RUS 1+4+2+3 10 1:00:39.2 +11:25.6
67 61   PARTALOV Dimitar BUL 1+2+0+3 6 1:01:09.8 +11:56.2
68 8   SUSLAVICIUS Rokas LTU 1+3+0+1 5 1:01:30.8 +12:17.2
69 62   FERNANDEZ MUSSO Manuel ESP 4+2+1+2 9 1:03:28.5 +14:14.9
70 90   SKAMAROKH Stsiapan BLR 2+1+3+3 9 1:04:08.6 +14:55.0
71 67   NAVEAU Vincent BEL 2+4+1+0 7 1:04:09.5 +14:55.9
72 35   DIZDAREVIC Sanjin SRB 0+2+4+3 9 1:04:33.5 +15:19.9
73 6   GOND Balazs HUN 2+1+4+1 8 1:04:53.3 +15:39.7
74 50   CEPULIS Darius LTU 1+3+2+1 7 1:05:48.8 +16:35.2
75 5   CASTANEDA Julio ARG 2+0+2+2 6 1:06:44.0 +17:30.4
76 16   HRKALOVIC Emir SRB 2+2+4+2 10 1:07:03.3 +17:49.7
77 54   LANGER Pascal BEL 3+4+1+3 11 1:07:43.6 +18:30.0
78 69   BRAZIULIS Tomas LTU 0+4+3+2 9 1:07:51.3 +18:37.7
79 43   WOOLLEY Ben GBR 2+3+2+3 10 1:09:56.5 +20:42.9
80 72   DUNNETT John GBR 1+2+4+2 9 1:11:24.9 +22:11.3
81 53   PALFY Mate HUN 4+2+3+0 9 1:12:24.5 +23:10.9
82 45   MOYANO Federico ARG 3+1+2+1 7 1:13:03.1 +23:49.5
83 81   KELLY Carl GBR 2+1+2+4 9 1:13:37.3 +24:23.7
84 68   PELYHE Daniel HUN 2+3+4+4 13 1:14:29.1 +25:15.5
DNS 36   ERIKSSON Christoffer SWE        
DNF 29   LUTZ Leandro BRA 2+3+ +      
DNF 31   PULIDO SERRANO Samuel ESP 4+0+ +      
DNF 71   HABRAN Maxime FRA 1+1+ +      
DNF 78   AVDIC Dzenis SRB 3+3+1+      
DNF 84   LANGER Eric BEL 2+ + +